شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
دوشنبه 10 آذر 1399
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 25,474
بازدید دیروز: 33,681
بازدید کل: 116,206,602
کاربران عضو: 1
کاربران مهمان: 98
کاربران حاضر: 99


مصاحبه سایت مدیر با معین هوشمند چایجانی رتبه 18 کنکور کارشناسی ارشد سال 1399 رشته مدیریت بازرگانی

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟

زبان سفید
مدیریت از دیدگاه اسلام: 22.22
ریاضی و آمار: 46.67
تئوری مدیریت: 66.67
اقتصاد خرد و کلان: 83.33
تحقیق در عملیات: 40.00
بازاریابی: 46.67
رتبه در گرایش بازرگانی: 18
رتبه در گرایش فناوری اطلاعات: 23
 
رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟ در صورت تمایل سن خود را ذکر نمایید.
سال 94 در رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه گیلان قبول شدم. با معدل 18.4 فارغ التحصیل شدم، وقتی که دانشگاهم رو تموم کردم شروع کردم به خوندن برای کنکور. 

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
به صورت نامنظم از تابستون  بازاریابی و اقتصاد رو شروع کردم اما از پاییز خیلی جدی تر  شد، تقریبا از 4 ساعت مطالعه در روز رسیدم به 10 ساعت مطالعه در روز البته در هفته روزهایی رو برای استراحت کردن گذاشته بودم.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
مدیریت فناوری اطلاعات گرایش هوشمندی کسب و  کار و مدیریت بازرگانی گرایش استراژی دانشگاه تهران

ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟
برنامه درس خوندن من هفتگی بود یعنی یه برنامه ثابت داشتم که هر هفته تکرار میشد برای بازاریابی  و تئوری وقت بیشتری گذاشته بودم. بنظر من چطور خوندن یه چیز شخصی و هرکس هرجور که راحت باید بخونه مهم این که این خوندن روند افزایشی داشته باشه و فرد رو تا روز کنکور خسته نکنه.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
چیزی که مشخص انتخاب منبع با توجه به تنوع کتاب در بازار کار سختی میتونه باشه، یسری منبع ها خیلی شناخته شدن هستن مثل اقتصاد واسه بعضی از درسام چهار پنج کتاب معرفی شده. بنظر من اینقد که دانشجوها وقت صرف تغییر منبع میکنن ، همون کتابی که در اختیاردارن رو چندبار بخونن نتیجه بهتری میگرین.
اقتصاد: سوالات کنکور دوسال اخیر بیشتر حفظی شدن تا تحلیلی، به خاطر همین پاسخ دادن به سوالات (احساس میکنم سال های بعد سوالات تحلیلی بیشتر بشه) راحت تر شده. من از کتاب دکتر محسن نظری استفاده کردم که کتاب کاملی هستش.
تئوری مدیریت: تعدادی از دانشجو ها به خاطر حجم بالای تئوری از خوندنش صرف نظر میکنن اما با یه جست و جو ساده میشه فهمید که بیشتر سوالات از فصل های محدودی طرح شده که اگه این بخش ها خوب خونده بشه درصد خیلی خوبی میارن. کتاب دکتر جوادین از نگاه دانش تقریبا همه سوالات رو پوشش میده فقط کافیه وقت بزارین و خوب مطالعه کنید.
بازاریابی: با توجه به تغییر سبکی که در سوالات امسال اعمال کرده بودن باعث شد درصد بازاریابی از انتظار من پایین تر بشه. بچه های کنکوری برای انتخاب منبع برای بازاریابی یکم بیشتر تأمل کنید، ببینید سوالات امسال (99) از چه منابعی طرح شده بعد تصمیم بگیرین (کتاب بازاریابی مدرسان شریف برای یادگیری کلیات راضی کننده بود)
مدیریت از دیدگاه اسلام:من از بهمن ماه شروع کردم به خوندن مدیریت اسلامی و فقط dlm  میخوندم.
ریاضی و آمار: اونایی که ریاضی و آمارشوم خوبه بنظرم رو این بخش حسابی وقت بزارن.  من برای آمار از کتاب دکتر طورانی انتشارات نگاه دانش استفاده کردم که خیلی کامل و ساده مفاهیم رو یاد دادن برای ریاضی هم از کتاب مدرسان شریف استفاده کردم که راضی بودم.
پژوهش عملیاتی: برای خوندن این عنوان فقط کافیه با یه نگاه سطحی به درس نامه، تست های چند سال اخیر رو چندبار حل کنید و نکته هارو تو به برگه یادداشت کنید اینقد این کار رو تکرار کنید که تست های سال های قبل رو با یه نگاه کردن حل کنین. کتاب دکتر فدوی هم این ویژگی هارو داره بهتوم کمک میکنه.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
تو کنکور کسی موفق میشه که بلند پرواز باشه و باورداشته باشه به این راهی که قراره بره خیلی ها با ساعت مطالعاتی بیشتر امکانات و منابع کامل تر نتیجه مطلوبی کسب نکردن پس موفقیت فاکتورهای مختلف دیگه ای هم داره که بهتره قبل از شروع به خوندن صادقانه در مورد ایندشون تصمیم بگیرن.