شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
دوشنبه 10 آذر 1399
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 24,460
بازدید دیروز: 33,681
بازدید کل: 116,205,588
کاربران عضو: 3
کاربران مهمان: 190
کاربران حاضر: 193


مصاحبه سایت مدیر با آناهیتا رفیعی رتبه 96 کنکور کارشناسی ارشد سال 1399 رشته کارآفرینی
 

ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟

با عرض سلام و ضمن تشکر از شما
آناهیتا رفیعی هستم
رتبه کشوری (بدون سهمیه) بنده ۹۶ و با سهمیه منطقه ۸۸ هستش
درصدها:
زبان عمومی و تخصصی: ۶۵.۵۶
ریاضی و آمار : ۲۰
اقتصاد خرد و کلان : ۷۳.۳۳
بازاریابی: ۲۰
مبانی کارآفرینی: ۳۷.۷۸
اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام: صفر
تئوری های مدیریت: ۱۳.۳۳

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟ آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟ در صورت تمایل سن خود را ذکر نمایید.
فارغ التحصیل رشته مهندسی نفت از دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران با معدل ۱۷ هستم. من مدرس زبان هستم و به مدت ۲ ماه همه ی کلاسامو به خاطر کنکور کنسل کردم.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
من از اواسط خرداد ماه درس خوندن رو شروع کردم و روزی ۷ الی ۸ ساعت مطالعه داشتم.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
دانشگاه تهران و به ترتیب گرایش های کسب و کار جدید، بین الملل، فناوری روزانه و شبانه انتخاب های من هستند. بعد دانشگاه شهید بهشتی و علامه طباطبایی.

ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟
من از همون اول تصمیم گرفتم که درس مدیریت از دیدگاه اسلام رو حذف کنم و به علت اینکه فرصت خیلی محدود بود تصمیم گرفتم برای درس زبان مطالعه نداشته باشم و از دانش خودم استفاده کنم که فکر میکنم تصمیم درستی بود. بقیه درس ها رو به صورت همزمان مطالعه داشتم.

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
من برای همه ی دروس به جز مبانی کارآفرینی از کتاب های مدرسان شریف استفاده کردم. برای مبانی کارآفرینی کتاب دانشگاه تهران رو گرفتم و تقریبا همه ی کتاب رو خوندم ولی همه ی سوالات کنکور از این کتاب نبود و منابع برای این درس خیلی پراکنده هست. برای ریاضی هم کتاب ریاضی عمومی و هم کتاب آمار رو گرفتم و از ریاضی شروع کردم که به نظرم اشتباه بود. به نظر من آمار اولویت هستش چون هم درصد بیشتری از سوالات رو داره و هم اینکه آسون تره.

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟
به نظر من در صورت کمبود زمان منطقی هست که یکی از دروس ۲ واحدی حذف بشه و به درس های مهم تر زمان بیشتری اختصاص داده بشه. خیلی از دوستان درس ریاضی رو حذف میکنن که به نظر من اشتباه هست چون با خوندن کتاب آمار حداقل میشه ۳ یا ۴ تا سوال رو حل کرد که با توجه به ۳واحدی بودن درس تاثیر مهمی درنتیجه داره. در رابطه با درس تئوری های مدیریت هم چند تا فصل هستن که از بقیه فصل ها مهم ترن و سوالات زیادی رو به خودشون اختصاص میدن که با مرور سوالات سال های قبل خیلی راحت قابل تشخیص هستند و باید برای مطالعه اولویت باشن. درکل حداقل ۲ یا ۳ درس باید نقطه قوت باشن و تلاش بشه که درصد بالای ۵۰ براشون کسب بشه.
در آخر از شما و اطلاعات صحیح و کاملی که در اختیار ما گذاشتید ممنونم و امیدوارم که همه دوستان نتیجه مورد نظرشون رو کسب کنن.