شما هنوز به سایت وارد نشده اید.
دوشنبه 03 آذر 1399
ورود به سایت
آمار سایت
بازدید امروز: 32,009
بازدید دیروز: 34,062
بازدید کل: 115,974,272
کاربران عضو: 1
کاربران مهمان: 128
کاربران حاضر: 129

مصاحبه سایت مدیر با نگار همتی رتبه 13 کنکور کارشناسی ارشد سال 1399 رشته مدیریت مالی


ضمن تبریک به شما در ابتدا لطفا درصدهای خود در دروس مختلف کنکور و رتبه خود را بیان کنید؟
 
ریاضی و آمار 55%
اقتصاد 75%
مدیریت مالی 62.22%
ریسک و سرمایه گذاری 60%
حسابداری 77.78%
اصول مدیریت اسلامی 35.56%
زبان 12.22% 
رتبه 12 در سهمیه آزاد و رتبه 13 بدون سهمیه

رشته و دانشگاه محل تحصیل شما در مقطع لیسانس چه بوده است و با چه معدلی فارغ التحصیل شده اید؟آیا در حین مطالعه برای کنکور شاغل یا دانشجو بودید؟ در صورت تمایل سن خود را ذکر نمایید.
در سال ۹۸ با معدل ۱۸/۴۱ در رشته حسابداری از دانشگاه صنعت نفت تهران فارغ التحصیل شدم. قبل از شروع به مطالعه شاغل بودم وبه محض تصمیم گیری برای خواندن از کارم استعفا دادم.

از چه زمانی شروع به مطالعه دروس نمودید و به طور متوسط روزانه چه مقدار مطالعه داشتید؟
قبل از هر چیز باید بگم که ساعت مطالعه هر کس منحصر به فرده و به هیچ وجه برای همه توصیه نمی شود. مهم تراز همه کیفیت مطالعه هست تا کمیت. من از همان اول سعی کردم با برنامه ریزی درست شروع به درس خوندن کنم تا بهترین نتیجه ای که مدنظرم بود برسم. از آبان ماه با روزی ۴یا ۵ ساعت شروع کردم و در دی ماه به روزی ۶ یا ۷ ساعت و یک ماه مانده به کنکور در اسفند ماه به ۹ ساعت رسید. در هفته آخر اسفند کنکور به مدت دو هفته به تعویق افتاد تمام تلاشم بر این بود در این مدت از درس خوندن دور نمونم و به طور مداوم هر روز مطالعه داشتم حتی اگر روزی یک ساعت شده باشد. متاسفانه هربار که کنکور به عقب میفتاد به مدت دو هفته میانگین ساعت مطالعه هفتگی من به روزی ۲ ساعت میرسید و سه  هفته طول میکشید تا دوباره ساعت مطالعه خود را به ۷یا ۸ ساعت برسونم.

کدام دانشگاه و گرایش را برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب کرده اید؟
دانشگاه تهران مهندسی مالی
دانشگاه تهران بانکداری
دانشگاه تهران شبانه مهندسی مالی 
دانشگاه تهران شبانه بانکداری
دانشگاه علامه مهندسی مالی 
دانشگاه علامه بانکداری
دانشگاه شهید بهشتی

ترتیب و اولویت خاصی برای مطالعه دروس داشتید یا همه دروس را همزمان با هم مطالعه کردید؟
من قبل از شروع برنامه ریزی برای مطالعه چندتا کار انجام دادم
۱)اولویت خودم رو برای خوندن درسا مشخص  کردم درسای  ریسک و مدیریت مالی و حسابداری رو زودتر شروع کردم به دلیل اینکه هم ضرایب بالاتری دارن وهم حجم بیشتر
۲)مشخص کردم که از هر درسی با توجه به توانایی هام چه درصدی رو توقع دارم مثلا درس مدیریت در اسلام که درس حفظی هست و یکی از چالش های من خوندن درسای حفظی بوده از دی ماه شروع به خوندن کردم و در کلاسای آنلاین مدیریت در اسلام ثبت نام کردم و انتظار خودم رو از این درس مشخص کردم. درس زبان هم هر شب یک ساعت مطالعه داشتم اما با توجه به اینکه در جلسه کنکور زمان کافی نداشتم نتونستم درصد قابل قبولی رو به دست بیارم.
۳) در بعضی از دروس مشخص کردم کدوم مباحث رو قصد دارم بخونم و کدوم رو حذف خواهم کرد. مثلا در درس امار و ریاضی من درس امار رو به طور کامل خوندم حتی فصل ۵ و۶ امار که ۴ یا ۵ سوال کنکور امسال از این فصول بود و درس ریاضی رو حذف کردم و خداروشکر تونستم تمام سوالات آمار رو جواب بدم .اما توصیه میکنم که به هیچ وجه هیچ درسی رو حدف نکنید چون ممکنه شما رو به طرز قابل توجهی از سایر داوطلبین عقب بیاندازدو همچنین  هیچ مبحثی رو از هیچ دروسی حذف نکنید، چون سر جلسه کنکور هیچ سناریویی قابل پیش بینی نیست ممکنه از بعضی از فصول که تا به حال سوال مطرح نشده سوال طرح شود در حالیکه همون مباحث مباحث راحتی بوده باشد.
من دور اول درسا رو با تمرکزکافی و با دقت مطالعه کردم و تمام هدفم این بود که بتونم خیلی عالی مباحث رو با تست یاد بگیرم. در دور بعدی سعی بر مسلط شدن مباحث بود که در همزمان شروع به خلاصه نویسی و نکته برداری از مباحث کردم  و تا در دورهای بعدی با تست زدن بیشتر به تسلط کافی رسیدم .

کتابها و منابع پیشنهادی شما در هر یک از دروس رشته مدیریت کدامها هستند و در هر درس چه توصیه های خاصی به داوطلبان دارید؟
۱) مدیریت مالی :دکتر مناجاتی+ ۲۰۰۰تست
۲) ریسک و سرمایه گذاری: دکتر گرجی آرا+ ۲۰۰۰تست
۳) حسابداری: مرجع کامل حسابداری مالی و صنعتی (کرمی وحسینی نژاد) +۲۰۰۰ تست
۴) اقتصادخرد وکلان: دکتر نظری
۵) آمار: دکتر طورانی
۶) ریاضی: مدرسان شریف (ریاضیات عمومی)
۷) اسلام: دکتر مقیمی + ۲۰۰۰تست
۸) زبان: عمومی زیر ذره بین
زبان تخصصی دکتر ناصرزاده/دکتر اشراقی

به طور کلی چه توصیه هایی در خصوص نحوه مطالعه داوطلبان و آمادگی برای کنکور کارشناسی ارشد دارید؟

همیشه سعی کنید ساعت مطالعه پیوسته ای داشته باشید و با برنامه ریزی منظم پیش برین. تو این راه می تونید از افرادی که تجربه داشتن کمک بگیرین مطمئنا بهتون کمک خواهد کرد. خودتون رو بشناسید چون هیچ کس به خوبی خودتون نمیتونه نقاط ضعف وقوت شما رو بشناسه . چون با توجه به مسایل پیش آمده به واسطه کرونا و تعطیلی دانشگاه دانشجویان وقت کافی برای مطالعه خواهند داشت پس با یک برنامه ریزی درست قطعا به هدف خود خواهند رسید
ورزش و تفریح و سرگرمی هایی که برای هر کس منحصر به فرده رو هرگز فراموش نکنید.
اگر راهی رو که انتخاب میکنید درست باشه شک نکنید سال پیش روی شما یکی از بهترین سال های عمر شما خواهد بود چون تلاش تو این راه قطعا جواب خواهد. با توکل به خدا و تلاش وپشتکار قطعا موفقیت برای همه عزیزان ممکن خواهد بود. در آخر از خانواده و دوست عزیزم که همواره منو همراهی کردن تشکر میکنم.